reklam

Masumlar Apartmanı 6. bölüm özet. Safiye Han'ın evliliğinin peşinde


Babasının söylediklerini ciddiye alan Safiye kardeşi Han'ın evlenip evlenmediğini öğrenmek için yaşlı adamın üzerine gider. Ancak adamın kafası gelip gitmektedir. Aradığı cevabı alamaz

İnci Han'ın hayatına müdahalelerinden endişelidir. Sanki bir kez kabul etse devamını geleceğini hissetmektedir Tabi ki Esra öyle olmadığını arkadaşına kabul ettirmeye çalışır. İnci radyoya gelip programı Uygar'la değil Esra'yla yapmak istediğini söyler. Patron da Uygar da bunu kabul eder. 

Esra'nın Uygar'ın dayısı radyonun sahibiyle adamın gizlediği bir ilişkileri varmış. Han Esat'tan radyonun patronunu ve maddi durumunu araştırmasını ister. Radyonun maddi durumunun iyi olmadığını anlayınca radyoyu almak için kendi adını geçirmeden Esat'tan hamle yapmasını ister. 

Diğer tarafta İnci'nin babası Han'ın şirketi ofisine gelip şantaj yapar gibi onunla üstten üstten konuşup adamın sinirlerini bozar. Bir sonraki sahnede Han çöp topladığı üstüyle eski arabasının bagajında bir şeyler taşımaktadır. Ege; babasına telefonla ulaşamaz. Evine gider ama babasını bulamaz

Han'ın Esat adına kayıtlı arabasına biri çarpınca polis onu arar. Han hemen Esat'la çıkıp arabayı alır 

Apartmana su sayaçlarını okuyan yeni bir eleman gelmiştir. Safiyelerin evinin su faturasının 1600 tl olduğunu görünce sayaç bozuk zannedip değiştirmek gerektiğini söyler. Safiye kibirli ve kaba cevaplar verirken Memduh beyin geldiğini görüp adama tamam değiştirin sayacı diyip geçiştirir

Ege Neriman'ın bulunduğu sınıfa verilir. Kızın yanına oturmak ister. Öğlen yemekte ona hamburger alır. Yemek istemeyen kız; arkadaşlarının kendisiyle alay etmesine kızıp hamburgeri yer. Çok beğendiğini söyleyince Ege daha güzel hamburger yapan bir yer bildiğini beraber gitmeyi önerir. Diğerleri kabul etse de Neriman tam bir cevap veremez.  

Gülben Safiye'yi Han'ın evliliği için sakinleştirmek isteyince Esat'ın Esra'yla evlendiğini şirkete gittiğinde bunu konuştuklarını duyduğunu söyler. Safiye eksik parçaları da birleştirip kardeşinin Esat'tan hoşlandığını anlar. Gülben'in üzerine gider. Ona kirlendiğini söyleyip kaynar suyla yıkanmasını ister. Ablası aşk kitaplarını almasın diye Gülben bir daha şirkete gitmemeyi kabul eder. 

Han iş yerinde telefonu unutunca Esat eve getirir. Gülben'e evlenmediğini söyleyince kız çok sevinirken Safiye evlenenin kim olduğunu araştırmaya başlar. Kimliğine bakarlar ama yazmamaktadır. Safiye biraz zorla biraz yalvararak Gülben'i nüfus müdürlüğüne yollar ama kız kriz geçirir. Hanı'ı ararlar. Genç adam yemekten kalkıp kimseye bir şey söylemeden kardeşini alıp eve getirir. 

Neriman okula gelmeyen Ege ile apartmanın önünde konuşurken ve çocuk onun omzuna dokunurken gören Safiye kızı eve götürür. Küvete tüm okul çantasını döküp kızı da oraya sokup yıkamaya başlar. Kramva yaşamış Safiye etrafındakilere de bunu yaşatır. Gülben araya girip kardeşini kurtarır. Kendisine gelen Safiye de çok üzülür. 

Radyo batak durumdadır. Uygar'ın dayısı hazır bir alıcı varken satmayı düşünür. Aniden çıkan bu alıcı Uygar'ı şüphelendirir. Dayısı ve Esat görüşmeye gittiğinde onların videosunu çektirip İnci'ye izletir. İnci Han'la yüzleşip ilk büyük kavgalarını ederler. 

Ege o gün okula gitmeyip babasını araştırır ama bulamayınca kafasına takılır. Çok ısrarlı olunca ablası istemese de babası için kayıp ihbarında bulunur. İnci babası için endişelendiğini Han'a söyler. Daha sonra Ege tekrar babasının dairesine gittiğinde bir arkadaşı en son Han'a gittiğinde söyler. İnci sormak için eve geldiğinde baba onu içeri getirir. İnci'yi evde babasının yanında üstelik ayakkabısı ve dışarıdaki üstüyle eve girmiş oturmuş gören ev halkı saşırıp dehşete düşer. Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam