reklam

Masumlar Apartmanı 7. bölüm özet. Han'ın gizli yüzü açığa mı çıkıyor


Apartmanda karşılaştığı baba İnci'yi karısı zanneder ve kızı alıp evin misafir odasına kadar getirir. Onları öyle kanepede otururken gören aile üyeleri şaşkındır. Çünkü İnci ayakkabılarıyla oraya kadar yürümüş; çantasını sehpaya koymuş ve annelerinin koltuğuna oturmuştur. Baba bide onları tanımayıp hizmetçi zannedince Safiye de ipler iyice kopar. 

İnci konuşurken baba ona dokunur, kız onun elini tutar. Safiye kzı babayı ayartmakla suçlayıp bağırmaya başlar. İnci onun da elini tutunca Safiye çıldırır. Han apar topar İnci'yi çıkarır. Safiye bütün evi temizlemesi gerektiğini düşünmektedir. Ama önce elini temizlemelidir. Defalarca kez yıkadığı eli ona yine de kirli gelince kezzap ve çamaşır suna sokar. Babayı ayakta bekletir; adamın üstündekileri atar. Bütün evi naylonlarla kaplar. 

Şanssızlık eseri apartmanın suları kesilir. Aşağıdaki depoda arıza vardır. Han'ı ararlar; O da Esat'ı ve bir tankeri yollar. Gülben Esat'ın geldiğini duyunca kendince süslenip aşağıya iner. Örgüsünü açtığı saçlarına Esat kısacık bir beğeni lafı edince çok sevinir. Ancak Safiye durumu anlayınca annesinin yıllar önce yaptığı gibi Gülben'in saçlarını keser. Gülben; ablasına sert laflar söylese de sonra özür diler. İki kardeşin bir biblosu kırılınca çok üzülürler ama Han yapıştırmayı başarır. 

Ege babasının en son Han'ın yanına gittiğini duyduktan sonra ablasıyla adamın üzerine çok gider. İnci de kocasına güvenmeyince Han çok bozulur. Baba geri dönüp Ege'yi arayınca Han'ın bir şey yapmadığı ortaya çıkar. Sonrasında Han İnci'ye babasına para verdiğini itiraf eder. 

Ege babasını görmeye gittiğinde adamın alacaklıları onu döverken parayı damadından istemesini söylerlerken duyar. Mecbur kalan baba Han'ı arayıp yine para ister. Adam vermek istemeyince onu evlendiklerini Memduh dedeye söylemekle tehdit edince Han mecburen kabul eder. Ege tüm bu konuşmaları duyar ve iki taraftan yediği ihanet bıçağıyla yıkılır

Ege hemen ablasını arayıp konuşur. Babasının ve Han'ın yaptıklarını anlatır. İnci'ye eğer dedesine evlendiğini söylemezse babasının er veya geç söyleyeceğini veya Han'a daha fazla şantaj yapacağını anlatıp uyarır. 

Gülben Han'ın odasında yere düşmüş alyansını bulur. Akşam düşünüp Han'la konuşmak ister ama adamın evdeolmadığını dünüp gittiğini zannedip panikler.

İnci Han'la ilgili endişelidir. Adamı tanımadan evlendiğini düşünmektedir. Esra Esat'la buluşup onun ağzını arar. Çocukken yurtta hafta içi hafta sonu kaldığını bir rehberlik öğretmeni kadına takıntılı derecede bağlı olduğunu ve kadının eşarbını sakladığını öğrenip İnci'ye anlatır. 

İnci gece dışarı çıkan Han'ı takip eder. Dedesi de torununu takip eder. Han eski arabasına biner. Arka koltukta bir kadın cansız mankeni oturmaktadır. Boynunda o öğretmenin eşarbı vardır ve genç adam onunla konuşmaktadır. İnci arabanın dışında ona bakarken dedesi ona seslenir. Han ikisini de görüp şaşırıp panikler. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam