reklam

Yasak Elma 81.bölüm özet. Ender artık Yıldız ve Kaya'yı tamamen siliyor

 


Ender'in Yıldız'a Kerim ile ilgili şeyler söylerken aniden arkadan Halit ve Erim gelir. Söylenilen sözleri duyup duymadıklarını anlayamayız. Yıldız bütün bölüm bunu anlamak için Halit'in Erim'in nabzını, ağzını yoklar. İkisi de bir şey yokmuş gibi davranır. Erim biraz tavırlı gibidir ama onu da annesinin boşanmasından etkilendiğine verirler. 
Yıldız düştüğü durumu kurtarmak için geçen gece Kerim'e ayıp ettiğini Ender'e anlattığını bu yüzden onu eve akşam yemeğine çağırdığını söyler. Bu yüzden Kerim'e gidip onlara akşam yemeğine gelmesi gerektiğini kısaca anlatıp rica eder. Kerim kabul eder. 

Şahika Yıldız ile Ender'in arasını daha da açmak için Yıldız'la bir konuşmasını kaydedip montaj yaptırır. Haluk denen yardımcısını Yıldız diye kaydedip Ender yanındayken aratır ve aralarında samimiyet varmış gibi anlamasını ister. Ender bir nebze Yıldız'a karşı yumuşamışken yine sertleşir. İşle tazminatla ilgili davayı bilmediği için neden Yıldız'la Kaya'nın sürekli görüştüğünü anlayamaz

Ender restoranda daha önce Kerim ile yemek yiyen rakip firma sahibini görür. Adamla Kerim'le ilgili konuşmaya çalışır ama ceolarını hatırlamadığını görür. Karşılaşmalarını hatırlattığında tesadüfen olduğunu öğrenir. Durumdan şüphelenip plan yapıp Kerim'i yemeğe çıkarıp adamı da çağırır. Kerim hemen durumu anlar ve durumu kurtarır

Mert Yıldız'ın parasının çok çok azını verir. Yıldız paranın üstünü nasıl tamamlayacağını bilemez. Kaya 3 gününün olduğunu söyler. O sırada hacizciler yalıya gelip girişteki resimlere el koyar. O sırada eve gelen Halit anlamasın diye ana kız epey saçmalar. 

Asuman hanımın aklına gelen fikirle yalıdaki gümüşleri satmaya karar verirler. Orada karşılaştıkları birine altın yemek takımı alacakları yalanını söylerler. Halit'in düğünlerinde evdeki gümüşleri kullanmasını söylemesi üzerine Halit'e gerçekleri anlatır. Halit Yıldız'a hiç kızmaz. 

Zehra Mert'le konuşmak için fırsat yaratmaya çalışır. Şirkete gidip parasını işletmesini ister. Mert ertesi gün parayı %50 arttırıp verir. Tabi ki Zehra'nın çok hoşuna gider. Mert ondan kendisine yatırımcı bulmasını; Ona da komisyon vereceğini söyler. Zehra Asuman hanıma isim vermeden olanları anlatınca kadın da aynı şey için heveslenir. 

Yiğit Lila gittiğinde suçu anne babasına atar. Ortadan kaybolur. Caner; ablasından görevli Emir ile yiğenini bulur. İçki masasında ona Lila'nın arkasından gitmesi gerektiğini söyleyince Yiğit ertesi gün ayılınca gerçekten anne babasına haber verip Amerika'ya gider.

Yiğit'in gitmesiyle evin boş olacağını bahane eden Şahika; abisine yemeğe gitmeleri için ısrar eder. Ortak arkadaşları kadını da emri vaki ile davet eder. Aslında istediği şey şirkette duyduğu üzre Yıldız'la yemeğe giden Halit'e katılmaktır. Tabi ki bu sahneyi Ender'in de görmesi için Mert'in Caner'e Kaya'yı bir kadınla tanıştırılacağını ağzından kaçırmasını sağlar

Ender bu dörtlünün beraber yemek yiyeceği ve orada Kaya'yla birini tanıştıracaklarını duyunca sinirlenir. Caner ile oraya gidip olay çıkarır. Masadakilerden Şahika hariç hiç kimse ne olduğunu anlamaz. Şahika'ya yine de Ender'le ilgili bir şey söylemese de Yıldız için de Endo'su bitmiştir. Ender de hem Yıldız hem de Kaya'ya kızgın ve kırgındır. Gözyaşları içinde intikam yeminleri eder

Halit şirkette Metin'le toplantı yapar. Duyduklarından sonra Halit Can'ı Yıldız'dan almak için velayet davası açmıştır. Delil toplamaya başlamıştır. Hacizden, gümüşleri satmasından bahsedilen dosyanın içine Kerim'le ilişkisine ait bir şeyler koymak için heveslidir. Erim'e de duyduklarını belli etmemesi için ikna etmiştir.  


Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam