reklam

Arıza 10. bölüm özet. Ali Rıza artık Burak'ın yerine geçiyor


Ali Rıza ve Haşmet geçen bölüm sonunda Cabir'in elinden Mert'i kurtarmak için ateş ederken Burak da gelip yardım eder. Vurulan Mert'i abisi hastaneye yetiştirir. Tüm sevdikleri de çocuk ameliyattayken oraya gelir. Muzaffer de o hastanede yatmaktadır. Ali Rıza ile Muzaffer konuşup plan yaparlar

Cabir ne Ali Rıza'yı ne Haşmet'i ne de Mert'i öldüremediği için öfkelidir. Ameliyatın iyi geçip Mert'in çıktığını öğrendiğinde hepsini öldürmek için adamlarıyla hastaneye girer. Ancak ondan bu hamleyi bekleyen Muzaffer'in adamları ve Ali Rıza onun adamlarını öldürüp Cabir'i yakalar. 

Ali Rıza Muzaffer'den Cabir'i kullanarak konsorsiyumu alt etmek için süre ve izin ister. Cabir'i iş birliğine ikna ederler. O da konsorsiyumu arayıp tehditler savurmaya devam eder. Konsorsiyumdakileri tutuşturmak için dışarıdaki iki tanesine saldırı düzenlenir. Tabi onlar bu saldırıyı Cabir'den olduğunu düşünür. Cabir de zaten arayıp silahlarını havaya uçuran Burak'ı kendisine verirlerse canlarını kurtaracaklarını söyler.

Konsorsiyumdaki ikili silahları uçuranın Burak olup olmadığını anlamak için onun bir adamını alıp konuşturmaya çalışır

Ali Rıza Burak'ın neden iki defa kendisine yardım etmeye çalıştığını anlayamaz. Burak Halide'den verdiği sözü tutmasını ister. Ona annesinin yüzüğüyle evlenme teklif eder. Halide Ali Rıza'yı kurtaranın kendisi olmadığını söyleyip verdiği sözü tutmaz. Ancak Burak A.Rıza'ya olanları anlatınca genç adam kadına çok kızar. Halide A.Rıza'yı kendisine sevdiğini söyleyemediği için korkaklıkla suçlar. O da bu kışkırtmaya daha fazla dayanamayıp Halide'yi öper.   

Fuat ve Mithat'ın arasını açmak için Ali Rıza ikilinin ailesini sakladığı eve insan sokup Derya'yı kaçırtır. Annesi Melek'i de bayıltırlar. Kadın kendisine geldiğinde üzüntü ve öfkeyle esip gürler. Füsun'un arkasından dışarı çıkan Murat'ı da kaçırtır. Cabir'in çocuklarını kaçırdığını düşünen iki baba birbirine düşer ve çocukları için endişelenir. Burak da abisi için çok endişelidir.

Fuatsa adamlarına Ali Rıza'yı tuttukları iki binanın sahibini bulup adama ait yerleri araştırmaya başlar. Kaçırılanları bulmalarına az kaldığını öğrenen Muzaffer hemen oraya Ali Rıza'yı yollar. O da rehineler tam infaz edilirken onları kurtarmış gibi yapar. Ardından kurmaca bir denizdeki Cabir'i öldürme sahnesi düzenlenir. Konsorsiyum Cabir'in Ali Rıza tarafında öldürüldüğüne inanır

Tehlikenin geçmesinin ardından konsorsiyum toplanır. Abisinin kaçırılmasının ardından teslim olmak isteyen Burak içlerinden birini arayıp Cabir'e teslim olmak istediğini söylemiştir. Bu arada silahları patlatanın kendisi olduğunu da söylemiştir. Fuat yine elinden geleni yapıp Burak'ın ceza olarak öldürülmesini engeller ama tüm görevlerinden de azledilir. Mithat'ın teklifiyle Burak'ın görevi Ali Rıza'ya teklif edilir. Baş rolümüz tabi ki kabul eder.  

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam