reklam

Arıza 11. bölüm özet. Arıza Şehmuz'un mallarını yakıyor


Burak soyadının imtiyazlarından ve konsorsiyumun tüm görevlerinden azledilince eşyalarını toplayıp Fiko'yu da yanına alıp Ali Rızaların mahallesinde tuttuğu bir eve yerleşir. Amacı onu her gördüklerinde ailenin yaralarının kanamasıdır. Mert de taburcu olup evine gelmiştir. 

Burak tabi rahat durmaz ve Numan isminde biriyle konuşmaya gider. Gücü olmadığı, kovulduğu için onu kaile almazlar. Numan'ın kardeşine sıktığı için kana kan diyerek kendi kendisinin eline sıkar. 

Ali Rıza hastaneden aceleyle taburcu olan Muzaffer ile buluşur. Ali Rıza'nın Burak'ı saf dışı etmesinden memnundur. Yer altı alemine Ali Rıza'yı tanıtmak ve onların kılıcı olduğunu lanse etmek için o akşam bir davet verirler. Derya'nın çağırdığı Burak da katılır. Orada kendisine önceden kul köle olan ama şimdi racon kesen birisini davet sonrası öldürür

Mithat; onda kalan kızı ve eşiyle görüşmek için Haşmet beye gider. Haşmet Melek'i odasına kilitlediği için Mithat'ı uyarır. Melek kocasıyla eve dönmez. Davete kızını alıp Haşmet'le beraber gelir ve Mithat'ın yanında bir şey yokmuş gibi oturur. Gece yine eniştesinin yanına gider. 

Davet sırasında Burak'ın tertip ettiği bir soygun olur. Şehmuz'un tırlarından biri soyulmuştur. Davete icabet etmeyen iki kişiyi ertesi gün Ali Rıza gidip ağızlarının payını verir. Tırı soymadıklarını anlar. Diğer tarafta Burak Numan'a çaldığı malları korkmadan ortaya çıkarmasını söyleyip adamı gaza getirir

Fuat görünürde bir şey yapamadığı için büyük oğlu Murat'a gidip Füsun'dan Ali Rıza'nın arkasında kimin olduğunu bulmasını ister. Kardeşin senin için suçunu itiraf etti. Rahat durmayacaktır, onu korumamız lazım der. Murat sevdiği kadını bu şekilde kullanmak istemez. 

Halide Ali Rızaların mahallesinde Rukiye anne vasıtasıyla bir ev kiralar. Ali Rıza gece çalışıp tek başına evi kızın istediği renge boyar. Ertesi gün aldığı araç gereci Halide'nin kliniğine taşıtır. Bir de çiçek yollar. Babası ve teyzesi kızın yeni açtığı yeri görmek için gelir. Haşmet bey Ali Rıza'nın Halide'nin her işine koşmasından, çiçek yollamasından şüphelenip adamı yanına çağırıp kızından uzak durması için ona göz dağı verir. 

Burak yaralı elini pansuman için Halide'ye gider. Murat kardeşiyle görüşmeye gider. Ali Rıza ile ertesi gün görüşüp hakkında bilgi toplamaya çalışacağını haber verir. 

Numan; Burak'ın verdiği talimatla mahalleliye Ali Rıza'nın mafyaya girdiği, hediye olarak da uyuşturucu verdirttiğini söyleyip dağıtır. Komşu kadınlar Ali Rıza'nın evine gelip şikayet eder. Annesi oğlunu arar. Taksi durağındakiler uyuşturucuyu dağıtan kişiyi konuşturup Numan'ın adına ulaşır. Gidip Numan'la konuşup döner. İşin arkasında Burak olduğunu ispatlamak istemektedir. 

Ali Rıza taksici arkadaşları sayesinde Numan'ı takibe başlar. Çalınan malları tuttukları yeri bulur. Oraya Şehmuz da geleceğini söyler. Ali Rıza Şehmuz gelmeden adamlarla vuruşup malları alır. Ardından üzerlerine benzin döker. Tam yakacakken Şehmuz gelir. arıza gözünün içine baka baka Şehmuz'un uyuşturucusunu yakar Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam