reklam

Arıza 12. bölüm özet. Ali Rıza açığa mı çıkıyor


Ali Rıza bulduğu Şehmuz'un mallarını onun gözünün içine bakarak döktüğü benzinle tutuşturur. Şehmuz tam hesap soruyorken polisler gelir. Şehmuz mallarını yaktığı için Ali Rıza'ya ceza verecekken konseyin önünde açıklayacağını söyler. Sonra da adamlarından polisin geldiğini öğrendiği için Mümtaz'a da bırakmamak için yaktığını söyler. Ancak Haşmet ağanın yardımı desteği olmasa bu işten sıyıramayacak duruma düşmüştür. 

Haşmet ağa Ali Rıza'yı uyarır. Eğer böyle devam ederse açığa çıkacağını söyler. Ali Rıza ise uyuşturucuyu yakmazsa kendi ideallerinden olacağını söyleyerek adamı dinlemez. Haşmet ağa Ali Rıza'yı kızıyla ilgili de uyarısını yeniler.

Ali Rıza Halide'den babasının karşısına çıkmaları için zaman ister ama kız babasının arkasından iş çevirmek de sevdasından vazgeçmekte istememektedir. Ali Rıza kızın kararlılığından ve aşkının gücünden etkilenir. Hasan abisiyle bu konuyu konuşup dertleşir.

Füsun geçmiş olsuna gittiği Mert'ten çıkarken Emine ona Murat ile ilişkisini duyduğunu ve durumu ona yakıştıramadığını söyler. Füsun da ona Halide'yla Ali Rıza'nın durumunu hatırlatıp restleşir

Füsun mahallede Burak'ı görünce şaşırır. Ona beladan uzak durmasını; onun yüzünden abisini de işin içine çekildiğini söyler. Burak'ın böyle bir şeyden haberi yoktur. Abisini de eve çağırır ve annesinin yüzüğünü ona verip ikisinin evlenmesini ve her şeyden uzaklaşıp gitmelerini önerir. İkisi de buna sıcak bakar. Murat; Füsun'a annesinin yüzüğüyle evlenme teklif eder. Kadın kabul eder.

Halide açtığı kliniğin ücretsi olabilmesi için bir derneğe bağlı olması gerektiğini öğrenmiş bu yüzden içindeki suçluluk duygusuyla Ali Rıza'nın öldürülen kardeşinin adına dayanışma derneği kurup kliniğe onun adını verir. Ali Rıza da ailesi de çok duygulanıp mutlu olur

Ali Rıza Muzaffer ile buluştuğunda adam Fuat'ın ondan şüphelenip tüm ailesini, geçmişini sorgulattığını söyler. Şüpheleri dağılana kadar artık ortalıklarda görünmemeleri, yardımlaşmalarını kesmeleri gerektiğini söyler. Ali Rıza bir süre de olsa artık tek başınadır

Ali Rıza Numan'ı kendisi aramaya başlar. Mekana girip kardeşini tehdit eder. Amacı kardeşinin Numan'a gitmesidir. Burak bu arada Numan'a gaz vermeye devam eder. Ali Rıza için verilen davete gitmeyen iki adama gider. Numan'ı da yanında götürüp iş birliğine razı eder. Bu adamlardan birisi Ali Rıza'nın eniştesini iş için çağırıp adamı kandırıp kara parasını aklamasını ister. Paragöz eniştenin ilk başta gözü korksa da sonrasında resmen ağzının suyu akar.

Melek eniştesine kızı kaçırıldığında ona bir şey olacağından korktuğunu, bu yüzden eğer Mithat bu işleri bırakmazsa ondan boşanacağını söyler. Mithat gelip karısıyla barışmak istediğini söyler. Haşmet ağa araya girmez ve çıkar. O çıktığında Melek ve Mithat'ın Haşmet, Fuat ve Ali Rıza'yı bitirmek için plan yaptıklarını öğreniriz. Melek içeriden bilgi toplamaktaymış. Kocasına Halide ve .Rıza'nın beraber olduklarını söyler. 

Mithat da Haşmet ağaya alemlerindeki kişilerin Ali Rıza ile Halide'nin evleneceğini konuştuklarını söyler. Haşmet ağa deliye döner ve Kara Hasanı yanına çağırır. Haşmet ağa ve Hasan bu gönül meselesini konuşurlar. Ortam gerildiğinde Haşmet ağa Hasan'a Ali Rıza dikkat etmezse arkasında devletin olduğunu ortaya çıkacağını söyler. Bu bilgiyi bilmeyen Hasan afallar

Hasan uzunca bir süre ortada görünmez. Numan'ın yerini öğrenen Ali Rıza ve yanındaki taksici arkadaşları mekana baskın verir. Adamların Ramço'yu rehin almasıyla zor durumda kalsalar da sonrasında kurtulurlar. Sonrasında durağa gelen Hasan A.Rıza ile görüşür. Genç adam fazla bşr şey anlatmaz ama Haşmet ağanın ona bir çeşit göz dağı verdiğini anlar

Bölüm sonunda A.Rıza Haşmet ağanın evine gider. Teyzesi Melek'in ve babası Haşmet'in önünde; adamın gözdağına rağmen Halide'yle birbirlerini sevdiklerini söyleyip el ele tutuşurlar. 

Fuat bey ise oğlunun yeni evine gidip onunla konuşur ve baba oğul netleşirler. Fuat bey araştırttığı Ali Rıza'nın açığını bulamadığı için bu kez onun yaptığı işlerde en imkansız görünen işin üzerine gitmeye karar verir. Cezaevi aşçısına mahkumu zehirletip kaçırılmasını sağladığı olayın üzerine gider. Aşçıyı bulup adamın evine gidip onu konuşması için tehdit eder. 


Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam