reklam

Çocukluk 8. bölüm özet. Mahir ve Gülay çocukları için fedakarlık yapıyor


Fox tv de yayınlanan Çocukluk dizisinde Ali Kaan'ın kendisini büyüten kadınla ilgili hiç konuşmaması, onları hemen benimsemesi Mahir'i şüphelendirir. Hem önceki mesleği polislik hem de 8 yıldır sürdürdüğü çocuk yuvası müdürlüğü sayesinde olayda bir terslik olduğunu sezer ama her konuda olduğu gibi bu konuda da Gülay'la anlaşamazlar. Kadın her şeyde Mahir'i suçlayıp durur

Eski karısı Mahir'e çocuklarına diğer kadının ona veremediği tek şeyi aileyi vermeleri gerektiğini söyleyince adam çaresiz onu evde bekleyen Ayşegül ve Mavi'nin yanına gider. Hevesle yemek yapıp onun için giyinen küçük kız geç saat olduğu için uyumuştur. Mahir Ayşegül'e oğlu ve Gülay'la ilgili her şeyi anlatır. Kadın tabi ki orada kalması gerektiğini, yurdu bir süre kendisinin idare edebileceğini söyler. Bölüm sonunda Mahir çocuğuna aile vermek için Ayşegül'e hüzünlü bir veda eder. 

Ertesi sabah Ali Kaan'ın yurt müdürü yanında bir çocukla eve gelir. Müdür dna test sonuçlarına göre Ali Kaan'ın onların çocuğu olduğunun kesinleştiğini söyler. Ardından onu yetiştiren kadının çocuğa bıraktığı mektubu gösterir. Anne baba okuduklarından sarsılır. Ali Kaan'ın numara yaptığı, aslında onlara karşı bir şey hissetmediğini öğrenirler. Müdür Demet'le cezaevinde görüşüp Mahir ve Gülay'ın çocuklarını bırakmadığını, kaçırıldığını anlatmıştır.

Ali Kaan banyoda annesiyle konuşurken cep telefonunu suya düşürünce çok üzülüp panikler. Ağlar. Tamir ettirmeleri için ısrar eder. Mahir mektup meselesini de öğrenince çocuğun o telefondan Demet'le konuştuğundan emin olur. Tamir işini anne baba sürekli erteler. Ali Kaan annesi bildiği kadına ulaşamadığı için üzgün ve panik haldedir.

Mahir; Ali Kaan ile yüzleşip mektuptan haberleri olduğunu söyler. O kadının annesi olmadığını, anne babasının kendileri olduğunu; onu bırakmadıklarını kaçırıldığını anlatır. Ancak çocuk inanmak istemez. Ardından Demet kapıda belirir. İki taraf konuşur. Kadın kötü niyetli gibi değildir. Mahir kadını polise götürmek istese de Gülay; çocukla konuşup gerçekleri anlatıp bir de kendisinden soğutması için zorlar. Demet denileni yapınca Ali Kaan çok üzülür

Demet çalıştığı şirketi dolandırmaktan içeri girmiş ama suçu ispatlanamadığı için şartlı tahliye edilmiştir. Çocuğunu kaybedeceğini anlayan kadın sakladığı paraları bulup içinden para ayırıp sahte pasaport yapan birine gider. Kendisi ve oğlu için pasaport yapmasını ister. 

Mavi sokağa taşınan öğretmenine yardım ederken ailenin bir süre önce kızlarını kaybettiğini öğrenir. Kadın hala kızının yaşadığını sanmaktadır ve Mavi'yi ölen kızı Elif zanneder. Mavi okula gitmediği için yurtta Mahir'le Ayşegül'ün konuşmalarını Nene'nin onun için börekçide çalıştığını duyar. Mahir'in onları bıraktığını düşünüp bölüm sonunda gece yurttan kaçıp o ailenin evine gidip kadına "Geldim anne. Bir daha hiç gitmiycem" der.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam