reklam

Doğduğun Ev Kaderindir 20. bölüm özet. Nuh ve Cemile evleniyor


Mehdi içeri girmese kavga çıkartmasa bile tavırlarıyla herkesi gerer. Barış bile gitmek ister ama Nermin hanım bırakmaz. Kahvaltı sonrası herkese Mehdi'nin Ekrem'in kendisini Meltem ile aldattığını bildiğini, kızı olduğunu bildiğini ama onları uyarmadığını açıklar. Mehdi'nin bu tavrı yüzünden tedbir alamamış; savunmasız yakalanmış ve tüm bunlar başına gelmiştir. Zeynep kocasının kendisinden bunu saklamasına şaşırır. Barış kendisini Sakine'ye de sevdirir

Mehdi Zeynep'in evinden kızı ve ablasını alıp eve getirir. Cemile'yle ardından Nuh'la konuşur. Nuh'a Emine'yi unutamayıp ablasını yara bandı yapmakla suçlar. Onlar kavga ederken Nuh geçen gece Nazlı da kaldığını bildiğini söyler. Bu söz onları dinleyen Kibrit'te de Benal'de de şok etkisi yaratır. 

Tv8 de yayınlanan Doğduğun ev Kaderindir dizisinde Mehdi; Kibrit'i Barış'la Zeynep'le ilgili sorular sorup sıkıştırır. O da babasının yüzüne Nazlı'yı vurur. Kibrit sonrasında Zeynep'i arayıp bunları söyler.

Burhan mesaj atıp Müjgan'ı çağırır. Mehdi'den aldığı atölyeyi cafeye çevirttiğini; adını Müjgan cafe koyacağını söyler. Müjgan eğer öyle bir şey yaparsa kardeşinin onu öldüreceğini; bu yüzden yapmamasını söyler. 

Cemile tüm duyduklarına rağmen Nuh'a inanmayı ve mutlu olmayı seçer. Eşyalarını evden alırken Nuh Müjgan'dan kardeşini istemeyi teklif eder ama kadın istemez. Nuh işlemleri hızlandırıp ertesi akşam düğünü organize eder. 

Nuh Cemile'yi kadınlar grubundan ister. Sultan ile Sakine anne olur. Ardından yüzükler takılır. Nuh'u yollayan kadınlar Cemile'ye kına gecesi de yapar. Hatta sabah çıkıp Cemile'ye gelinlik ve nikah şekeri bile yaptırır. Mahalleden insanlar Mehdi istemiyor diye düğüne gelmez

Benal; aradaki engel gibi gördüğü Zeynep'ten boşanmasına rağmen kendisine dönmemesine Nazlı isimli kadınla olmasına katlanamaz. O da kafasını dinlemek için evden ayrılıp arkadaşına gider

O gece yarısı Boston ile Barış'ın yapacağı konferans için bütün ofis oraya gelir. Mehdi evinin önünde beklediği eski karısını şirkete kadar izler. Toplantı bittikten sonra herkes gidince biraz dertleşirler. Barış Zeynep'i bırakmak için dışarıda beklerken Mehdi'yi görür. Mehdi aracıyla basıp gider. 

Barış Zeynep'e bir şey demez ama ertesi sabah Nermin hanım'la görüşüp durumu anlatıp kızı korumak için bir çözüm bulmayı önerir. 

Düğüne az sayıda gelen olur. Zeynep ve Sultan bakkal şahit olur. Takı merasimi de çok sönük geçer. Müjgan abla kız kardeşinin düğününe katılır. Kimse kalkıp oynamıyor diye Zeynep oynamaya ardından diğerlerini piste kaldırmaya başlar. O sırada Mehdi içeri girer. Herkes çekinip gerilir. Ancak o kardeşinin alnından öper ve zeybek oynamak için Zeynep'in önünde diz çöker


Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam