reklam

Kuzey Yıldızı İlk Aşk 38. bölüm özet. Yaşar baba sonunda Yıldız'ı Kuzey'e verecek mi


Kuyumcu soygununda Nahide'yi rehin alanları takip eden Pembe polise haber vermişti. Oraya gelen Sefer, doktor, annesi ve Şeref'le eşi endişeyle bekler. Sefer ve Pembe operasyon düzenleyip içeriye girip yakalanırlar. Daha fazla rehine olur. Hırsızlar istedikleri aracı alıp rehineler sayesinde kaçar. Ormanlık arazide arabadan atlayıp kaçmayı başarırlar. 

Doktor ise Pembe; kendisini bırakıp o eve girdiği; istemediğini söylemesine rağmen gittiği için kızar, gönül koyar. Ardından kendisiyle nişanlandığında ona uygun davranmasını falan söyleyince Pembe kendisini değiştirmeye çalıştığını söyleyerek doktora yüzüğü geri verir. 

Yıldız kankası sandığı Bulut'un evinde ve adamın gögsünde kendi resimlerini görünce şoke olur. Bulut'a çok kızar. Hemen orayı terk etmesini ve kendisini unutmasını söyler. Sonrasında adamın peşlerindeki psikopat olabileceği aklına gelir. Tabi ki Bulut inkar eder. Okuldan ayrılır, evini boşaltır. Yıldız da adamın Ordu'yu terk edeceğine böylece inanır.

Kuzey ise kızları ve onların sevgililerinin yardımıyla Yıldız'la yaşayacakları evi inşa etmeye devam ederken Ruhi'den telefon gelir. Yıldız'ın peşindeki kişi meğerse yakalayıp konuşturup polise teslim ettikleri tetikçiymiş. Yıldız adamı teşhis edemez. Tetikçi polislere herşeyi kendisinin yaptığını itiraf eder ama ruh sağlığı yerinde olmadığından ceza evine değil; akıl hastanesine gidecektir.

Şule Kuzey ve Yıldız'a gidip ertesi gün çok riskli olan ameliyatı olacağını; ardından kemoterapiye başlayacağını söyler. Doktor ve hastanenin kartını bırakır. Yıldız kadının tek başına ameliyata gitmesine razı değildir. Kuzey ise onunla gitmek değil kızlarıyla kalıp onların yanında olmak ister. Nahide ve Pembe'nin gitmesinde karar kılarlar. İki kadın gerçekten de ameliyattan çıkmış Şule'yi görünce inanmadıkları için kendilerinden utanırlar. 

Kuzey Yıldız'la artık evlenmeleri gerektiğini söyler. Yaşar babadan kızını ister. Adam kızını ne kadar istediğini anlamak için onu sınava tabi tutacağını söyler. Önce kızgın korların üzerinden çıplak ayakla yürür ardından öküz gibi koşumlanıp tarlayı sürer. Sonra tapanın üzerine çıkıp Kuzey'in kendisini ve etrafındakileri çekmesini ister. Çok zorlansa da Kuzey bunların hepsini yapar. 

Yaşar babanın son şartı yüksekten korkan Kuzey'in iki yüksek kulenin arasına koyulan tahtanın üzerinde yürümesidir. Kuzey çok zorlanır. Karşı tarafta Yıldız'a bakıp yürümeye çalışırken aşağı düşer. Aşağıda branda gerenlerden biri panikten brandayı elinden kaçırınca Kuzey aşağı düşer. Herkes çok korksada Kuzey'in bir şeyi yoktur. Yaşar baba kızını vermek için yumuşar ve "Gelip kızımı isteyebilirsiniz" der

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam