reklam

Masumlar Apartmanı 9. bölüm özet. Safiye ve Gülben'in arası açılıyor


Han Memduh dededen İnci'yi ister ama adam ailesine de ona da çok kötü laflar edip onu kovar. İnci'ye kendisini ezip Han'la görüştüğü için çok kızar. Memduh dede; torununun okul taksidini sabah sabah kapıya dayanıp Han'a verir ve kızlara; İnci'yi istediğini de söyler. Safiye; dedesi İnci'yi vermediği için mutludur. Hatta dedeye teşekkür etmek için kek yapar. 

Ege istemeye istemeye okula gider ama Neriman'ın yanına oturmaz. Okulda disiplinsizlik yapan Ege; müdüre de Neriman'a da ters davranır. Sonra özür diler ama arkadaşlarının önünde küçük düşen Neriman okuldan kaçar. İnci de Han da veli olarak okula gelip kardeşlerini arar. Bulduklarında Ege evlendiklerini söyleyince Neriman kendisinden sakladığı için abisine küser. 

Gülben ise Esat'la mesajlaşıp çay içmek için teklifte bulunur. Esat toplantıdayken yanlışlıkla kıza kırmızı kalp emojisi atar. Kız çok heyecanlanır. Ablasının kahvesine uyku ilacı koyup dışarı çıkar. Çay bahçesine tek başına gidemeyeceği için kapıcı Bayram'dan kendisine eşlik etmesini ister. Esat gelir ama bu Gülben'i daha da heveslendirir

İş yerinde İnci'nin üzgün olduğunu gören Uygar onunla konuşur. Çok üzerine gidinde Han ile evlendiğini söyler. Uygar'ın sarhoş bir halde İnci'nin evine geldiğini gören Han onu kaçırıp çöplüğüne götürüp kafasına silah dayar. Sonrasında silahın su tabancası olduğunu gösterir. 

Uygar çok korkar. Esra'ya ve dayısına olanları anlatır. Dayısı korktuğu için Esra'ya İnci'ye olanları anlatmamasını ister. İnci'ye de Uygar'ın işten çıktığını, tedavi olacağını söyler. Esra şirketine gidip Han'la bu konuyu konuşur

Han bu kez okulla konuşup Ege'nin atılmamasını İnci'ye sorup yapar. Bu İnci'nin hoşuna gider.Okula geri gelen Ege herkesin duyacağı şekilde Neriman'dan özür diler. Barışırlar. 

Esat Gülben'in attığı mesajlardan rahatsız olur ve kızla konuşmak için apartmana gelir. Ona onu sevmediğini söyler. İkilinin konuşmasını duyan Safiye kız kardeşinin kafasını temizlemek için aşk kitaplarını sokağa atar. Gülben de onun annesinin elbiselerini atar. Bunu Han, İnci ve evdeki Meduh dede görür. Han Gülben'e kitapların aynını alır, Safiye'ye de kıyafet alır ama kadın annesinin sandığındaki kumaşlardan elbise dikip giyeceğini söyler. 

Han sokağa atılan eşyaları kapıcıya toplatıp üst kattaki daireye götürecekken karşısına çıkan İnci'yi kirlileri koydukları daireye çıkarıp "İşte benim hayatım" der.


Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam