reklam

Mucize Doktor 36. bölüm özet. Nazlı Ali'yi kurtarıyor


Fox da yayınlanan Mucize Doktor dizisinde Ali Nazlı'nın babasına para verdiği; adam da hemen içki aldığı için kafası karışır. Nazlı çok mutlu olduğu ve adamla barışmasına vesile olduğu için kıza söyleyemez. Olayları anlattığı Adil hoca da söylemesi gerektiğini söyler ama Ali yine de söyleyemez. 

Adamla içki içtiğiyle ilgili konuşur. Adam içki almadığına onu ikna eder. Borç gibi vermek istemeyince adam bir çözüm bulur. Ali'ye araba kullanmasında yardım edecek o da Nazlı'nın babasına dersler karşılığında para verecektir. Adam Nazlı'ya Ali'ye yardım edeceğini para almayacağını söylediği için kız çok mutlu olur. Adam sürekli Ali'den para ister. Doruk para verirken görüp Ali'yi adamla konuşması için kışkırtır. 

Hastaneye 3 ambulans gelir. Üniversitede kavga çıkmış. Saldırılan kız, saldıran genç adam ve onu kurtaran genç adam da oradadır. Saldırılan kız hiç bir şey hatırlamamaktadır. Nazlı da Ferda da destek vermeye çalışır. Kız kurtarıcısı olan çocuğa teşekkür ederken saldırdığı söylenen çocuk kendinde değildir ve kız onun odasına girip nefretini kusar. Ama kanaması olunca müdahale ederler. 

Sonunda bir yaralanma şeklinden saldırgan zannettikleri kişinin kahraman olduğunu anlarlar. asıl kahraman olan çocukta ikinci bir kanama olduğu anlaşılır. 

Ali'nin mahkemesi için Beliz kurulun karşısına çıkar. Ali'ye özellikle söylememişlerdir. Mahkeme üniversitenin raporunu kabul etmez. Ali'nin lisans iptali ve hapis cezası alma ihtimali vardır. Ferman Nazlı'ya da Ali'nin durumunu anlatır. Nazlı Kıvılcım'ın evine girip bir şeyler bulmayı umut eder ama Tanju izin vermez. 

Güneş'le antika işine giren Garip; aldıkları masanın dükkana giren biri tarafından çalındığını söyler. Oysa ki adam sattırmış parayı da dükkan sahibiyle bölüşür. 

Hastaneye hamile kadın gelir. Ali panikler; kadına el süremez. Nazlı onu toparlar. Akut kalp yetmezliğinden kadın çöker. Sürekli kalp masajı yapılmasına rağmen dönmez. Kalpte elektriksek aktivite yoktur. Sezeryan yapıp bebeği alırlar. Bebek ilk başta ağlamaz. Vakumla hayata döndürürler. Ali bebeği alındıktan sonra kalbi çalışmayan kadına masaj yapmayı sürdürür. Bırakması söylendiğinde aklına gelen fikirlerle kadını kurtarır. 

Herkes mahkemeye gider. Yeni delil olmadığı, karar Ali'nin aleyhinde karar verirler. Tanju'nuın tüm bağırmasına rağmen Nazlı ondan Kıvılcım'ın anahtarını alır. Kadının evinde bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar kullandığını bulur. Yani isteseler bile kurtaramazlarmış. Hapis cezası, lisans iptalini gibi cezalar içeren karar yazılırken Nazlı içeri girip hapları gösterir. 


Yorum Gönderme

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam