reklam

Tövbeler Olsun 14. bölüm özet. İtalyan tasarımcı Namzet'i dolandırıyor


Buğra Aylin'e babasına onu sevdiğini söylediğini söyler. Aylin'in bu ilk başta hoşuna gitse de sonrasında bir terslik olacağını düşünüp korkmaya başlar. Buğra ise kendisini sevdirmekte kararlıdır. Namzet ise oğluna Peştemalcizadelerin kızını sevmesi için baskı yapar. 

Enişteleri ise evde kaybolmaya ve düzenlerini bozmaya devam etmektedir. Latife bu durumdan çok gerilir. Sonunda onu şoförün kaldığı müştemilatta kalmaya ikna eder. 

Hülya mutfakta damlayan musluk için kocasına tamirci çağırmasını ister. Osman da dükkana gidince musluğu tamir için usta çağırmasını; tamircilikten anlamadığını, yapabilene özendiğini söyler. Buğra kendisini beğendirmek için bu işlerden anladığını söyleyip eve gider. İnterneten video seyrederek tamir etmeye çalışır ama başaramayınca tamirci çağırırlar. 

Anıl fakir ve anne babasıyla büyüdüğünü Nazmiye'ye söylediği için rahatlamış olsa da Ertan onu parasız olmasının kendisine değer kaybettireceğini söyler. Gerçekten de Nazmiye onunla dışarı çıkmamaya başlamıştır. Meğerse Anıl'la kahveye yemeğe gitmeyerek ona para harcatmamaya çalışmaktaymış ama Anıl Ertan'ın gaz vermesiyle üzülmeye başlar

Sinan ve şoför sakal traşı için berbere gider. Orada Namzet'in helallik olayını ve ne kadar para harcadığını anlatırken bir dolandırıcı bunları duyup araştırır. Osman'ın yıllar önce tasarımını çaldığı İtalyan tasarımcının yerini alır. Osman'ın kuyumcusuna gidip kendini tanıtıp Namzet'le görüşmek ister. Namzet yıllar önce bir kez de görse adamı baka türlü hatırlamaktadır. Adam helallik karşılığında Namzet'ten 200 bin dolar ister. 

Namzet şoförü ve Sinan'dan Rafaello ismini araştırmasını ister. Bulduğu haberde adamın Türkiye de İtalyanca dil öğreten bir okul açmak istediğini okurlar. Namzet onları binayı bulup satın almaya yollar. Bunu dolandırıcı adama söylediğinde kimlik tapu işlemlerinde Rafaello olduğu anlaşılmasın diye bir kadınla anlaşır. Binayı kadının üstüne alırlar. Hatta Latife'nin eve getirdiği sosyetik kadınları İtalya sanat turuna götüreceğim diye kapora alıp dolandırır

Buğra musluğu tamir ederken etrafı ıslatıp kirletince bu kez de evi temizliycem diye tutturur. O temizlik yaparken Neşe gelip görüp imrenirken telefonla konuştuğu Latife'ye de oğlunun Hülya da temizlik yaptığını söyler. Latife biraz gücenir.

Nazmiye Aylin'e parasız Anıl'la görüşebilmek için ne yapabileceğini sorar. Piknik fikrini beğenir, gelinin yardımıyla piknik sepeti hazırlar. Anıl'la pikniğe gidip güzel zaman geçirirler.

İtalyan tasarımcı olduğunu söyleyen adam; öpücük eniştenin sucuklarını bir kez çalar. İkinciyi çalacakken adamın kurduğu tuzağa yakalanır. O zaman her şeyi itiraf eder. Dolandırıcıyı polise teslim ederler. Olanları duyan Osman bayılır

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam