reklam

Yasak Elma 83. bölüm özet. Ender'in Yıldız'a büyük komplosu


Şahika Halit'e resimleri vermesi karşılığında kendisiyle evlenmesini ister ve adamı ikna etmeyi başarır. O akşam evlerine yemeğe Halit ve Yıldız'ı davet eder. Yıldız'a çeyiz sandığı ve eşyaları almıştır. Halit Şahika'nın Yıldız'a söylediği bazı laflardan şüphelenip onunla konuşmak ister. Onları fısır fısır konuşurken gören Kaya daha sonra kız kardeşini sorgular. 

Şahika Halit'in kendisine ilgisinin bitmediğini söylediğini söyler. Kayaadama çok kızar. Zira Halit Yıldız'la evlenmek üzeredir. Ancak arada kardeşi olduğu için Yıldız'a bir şey söylemez. Yıldız'a gidip ona üstü kapalı nasihat eder.

Ender Yıldız'a gidip şirkette Halit'in Kerim ile ondan şüphelendiğini; artık görüşmemeleri gerektiğini söyler. Bunu da Kerim'e söylemesi gerektiğinde ısrar eder. Yıldız ve Kerim buluştuğunda Caner onların resimlerini çeker. Kerim Yıldız'a çocuğunu da alıp onunla gelmesini ister. Kadın kabul etmeyince Kerim ile sarılıp vedalaşıp ayrılırlar

Ender Caner'e Emir'i aratıp eve çağırır. Şahika'nın Kerim'le onların resmini çektirttiğini söyletir. İki erkek sözde Şahika'nın fotoğrafçısını bulup resimleri ondan alırlar. Yıldız'a da gösterirler.

Zehra ve Asuman arkadaşlarından para toparlar. Yatırım yaptırıp komisyon alacaklarını düşünmektedirler. Zehra yatırım uzmanının kim olduğunu söylemeyince Asuman onu takip edip Mert ile buluştuğunu görüp uzmanın o olduğunu anlayıp yüzleşir.

Asuman hanım Halit'i kuyumcuyla konuşurken gerdanlık ve bileklik sipariş ederken duyar. Ancak eve sadece küpe gelince şüphelenir ve kuyumcunun ağzını aramaya gider ama bir şey öğrenemez. Halit küpeyi Yıldız'a verir ve düğün için ayrı ve büyük bir şey düşündüğünü söyleyince Asuman hanım da rahat bir nefes alır

Yıldız Zehra ve Asuman'la gelinlik provasına gittiğinde Şahika'yla orada karşılaşır

Emir kirasını veremeyince ev sahibi adamı sıkıştırır. Caner'den para ister ama onda da yoktur. O zaman Caner; arkadaşına orada beraber kalmalarını önerir. Ablasından çekinse de Emir kabul eder.  

Kerim biran önce işlerini toparlamak için Mert'e iki bankaya birden kredi başvurusunda bulunmalarını sağlar. Ama Halit'in imza yetkisini geri aldığını öğrenirler. Kerim Halit'le konuşur ama neden imza yetkisini aldığını tam öğrenemez.   

Ender Yıldız'a kınasına Şahika'yı da çağırmasını ister. Kadının her yerine kına sürüp rezil ederler

Halit eski bir arkadaşından nikah şahidi olmasını istemiş; adam şehir dışından gelmiştir. Halit yemekte adama tüm planını Yıldız'la evlenmeyeceğini; başkasıyla evleneceğini anlatır

Ertesi gün düğün gününde Metin köşke gelince Asuman hanım yine şüphelenir. Evlilik sözleşmesi imzalatacağından korkar. Şahika da Yıldız da düğün için keyifle hazırlanır. 

Davetliler gelir ancak Halit önce Yıldız'a onunla evlenmeyeceğini söyler. Şahika'yı davet eder. Ardından ona da evlenmeyeceğini çünkü evlendiğini söyler ve yeni eşini oraya davet eder "Ender Argun" Enden oğlu Erim'in kolunda elinde nikah cüzdanıyla kurula kurula gelir. Herkes şaşkındır


Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam