reklam

Gönül Dağı 10. bölüm özet. İki anne de ilişkiyi onaylamıyor


Halime anne ömrünün bavul hazırlamakla geçtiğini; kocasını gurbete; kızını hayırsızın birine kaptırmış anne şimdi oğlunu gurbetten gelen Dilek'e kaptırmak istemektedir. İki anne de çocuklarıyla konuşup bu ilişkiyi bitirmesini ister. İki genç ise birlikte olmaya kararlıdır. 

Ramazan eve döndüğünde annesi kız kaçırmadığı için; babası kız kaçırdığı için kızar. Belediye anons geçerek Asuman'ın kaçırılmadığını duyurur. 

Zahide Sefer'e yaptıkları için teşekkür eder. Ertesi gün teşekkür etmek için Sefer'e yemek yapıp götürür. Sefer çok mutlu olur. Sefer'in geçen bölüm sonunda Ercan'ı dövdü diye dövdüğü Basri isimli adam gece onun minibüsünün motorunu çalar. Sefer anlayıp adamın evine gitse de eline bir şey geçmez. Zahide durumu öğrenip Tanerlere gider. Onlara Sefer'in minibüsün çalındığını söyleyince uçuramadıkları uçağın motorunu Badegül'e takarlar. 

Serdar Abdullah dedeye gidip yüklerinden kurtulmak istediğini söyler. Genç adam gece onda kalır. Gündüz de onunla yolculuğa çıkar. Yolun bittiği yer mezardır. Sonunda Serdar yüklerinden kurtulması gerektiğini bu koşturmacanın sonunun mezar olduğunu fark eder. 

Zeynep Taner'e patent davası için iyi ama pahalı bir hukuk bürosuyla çalışmasını ister. Paraya ihtiyacı olan Taner yol çalışmasında çalışmaya karar verir. Çalıştığı yerdeki usta babasının arkadaşı çıkar. Taner'i çalışırken gören Dilek yanına gelip erkek arkadaşı diye arkadaşlarına tanıştırır. 

Cemile'nin midesinin bulanmasından Döndü; gelininin hamile olduğunu çıkarımlar. Muammer'e de söyleyince adam Hüseyin'e söyler. O da geride kalmamak için hemen Ramazan'ı evlendirmeye karar verir. Döndü ertesi sabah oğluna Cemile'nin hamile olduğunu söyler. Veysel çok sevinir. Amca oğullarına da söyler onlar da sevinir. 

Selami yarışmadan kazandığı 50 binle düğün planlarken Keriman yine "Hayır" der. Selami'yi kaset yapmak için bir firma arayıp görüşmek ister. 

Dilek; bakanlık üzerinden başvurduğu doktora başvurusunu hem de tam burslu olarak kazandığını öğrenir. Ancak kız baş vurusunu geri çeker. Annesi bunu öğrenince öfkelenir.

Hüseyin ve Günışığı hemen oğluna kız aramaya başlar. Ramazan ise Asuman'ın babasına verdiği bağlamasının peşine düşer. Bağlamayı Selemi'nin aldığını öğrenir. Selami bağlamayı Keriman'a hediye eder ama kadın onu kovar. Ramazan Selami'den bağlamayı geri alır. Asuman'a verir. Sonra da kıza özel yarışma düzenleyip birinci ilan eder. Kız çok sevinip genç adamın boynuna sarılır

Muammer yolda gördüğü dünürü Musa'ya kızının hamile olduğunu söyleyince yaşlı baba evine gidip beşiği getirir. Cemile ise bütün gün hasta gibidir. Babasıyla konuşurken kapı önüne bayılır. Veysel; karısını kucaklayıp evden çıkar. 

Taner evine gittiğinde kapının önünde Dilek'in annesinin; Dilek evine döndüğünde Taner'in annesinin beklediğini görür. İki anne de çocuklarının iyiliği için konuşmak istemektedir. 



Yorum Gönderme

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam