reklam

Gönül Dağı 7. bölüm özet. Uçak iki kere çalınıyor


Cemile ilkokuldayken evlerinde çıkan bir yangın sonucu annesini kaybetmiştir. Babasıyla tek başlarına kalan Cemile hayatta her şeyi yaparken "Keşke annem de beni görseydi" diyip durmuştur. 66 uçtuğunda da içinden öyle demektedir. Zaman zaman kırtasiyeden bakkaldan aldığı malzemeleri sokakta çocuklara dağıtıp onlardan dua istemektedir. 

O akşam tüm yengeler, Elif ve Zeynep amcaoğullarıyla Tanerlerde yemekte toplanır. Zahide'nin haber verdiği Dilek ve Asuman da gelir. Dilek'i kaldığı misafirhaneye bırakan Taner'le ikisini Serdar uzaktan izler. Dilek'in misafirhanede kalmasını istemeyen başkan kadına kiralık ev arar. Küçük bir yer olan belde de kiralık ev bulunamaz. Taner bir ev bulup amca oğullarının yardımıyla toparlar. 

Dişçi dünür Musa; amca oğullarının Dilek için evi tamir ettiklerini görüp evi satın aldıklarını zanneder. Nalbura veresiye yazdırdığı borcu kendi cebinden kapatır. Cemile bunu duyunca panikler. Musa amca ise Dilek'ten evin kızı tarafından satın alınmadığını, onun kiraladığını öğrenir. Yolda gördüğü damadına ağır laflar edip yüzüne tükürür. Veysel Cemile ev istiyor sanıp kızı üzer. Sonra da karısının küçük çocukların kulağına ne söylediğini öğrenir. Cemile bebek istemektedir. 

Bütün kasaba 66nın uçtuğunu konuşur. O ana kadar oğullarını hep küçümseyen babalar bu başarı karşısında onları yere göğe koyamaz. Ancak evde sakladıkları paralarını bulamayınca oğullarından hesap sorar. Ancak sonrasında eşlerinin aldığını anlar. Zaten kadınlar da aldıklarını kabul eder. Bu sefer de babalar uçakta payımız var diye düşünüp ambara gider ve uçağı ortaklaşa çalarlar

Ertesi gün amca oğulları uçağı ambarda bulamayınca koşturup durur. Sonra duvara yapıştırılmış ilanı görür. "Satılık uçak" irtibat numarası Hüseyin ve Muammer kardeşlerdir. Gidip konuştuklarında paramızı getirin uçağınızı alın cevabını alırlar. Çocuklar plan yapıp babalarını takip edip uçağın yerini bulmaya çalışırlar

Hemşire Elif'e mimar birinden görücülük teklifi gelir. Elif teklifi reddedip kadını tersler. 

Dilek ve Taner eski günlerdeki gibi buluşmak ister. Ama Dilek tam kapıdan çıkınca annesini karşısında görür. Taner buluşacakları yere gidip hazırlık yapıp bekler ama Dilek onunla arabaya binip gider. Taner onu boşu boşuna bekler.

Zahide Sefer'e bu işin olmayacağını; kendi yüklerinin ağır olduğunu söyler. Sonra Zahide'yi kimsesiz çocukları derneğinden arayıp onlara 100 tane örme oyuncak bağışı yaptığı için teşekkür ederler. Zahide bağışı yapanın Sefer olduğunu anlar. 

Amca oğulları Muarrem ve Hüseyin'i takip edip önlerine çıkıp uçaklarını ister. Adamlar vermek istemeyince ciritçi Abdullah olaya el atıp borcu üstlenir. Uçağı koydukları yere gittiklerinde ambarın boş, kapının açık olduğunu görürler. Uçağı Serdar almıştırYorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam