reklam

Hekimoğlu 27. bölüm özet. Ateş ekibinin başında ve iki hastasını iyileştiriyor


Ateş'in bu bölüm iki kadın hastası vardı. Birincisi günlerdir uyuyamayan biriydi. Bir dürü test yapıldıktan sonra karaciğerinin teşhisi bile bulmalarına engel olacak kadar kısa sürede çökeceği anlaşılır. Erkek arkadaşı aynı kan grubunda olduğu ve sevgilisini sevdiği için karaciğerini vermeye razı olur. Yalnız burada etik bir sorun vardır. Kadın hasta sevgilisini terk etmeyi düşünmektedir. Adam belki bilse canını riske etmeyecek karaciğerinden parça vermeyecektir. Ateş bunun duyulmasını, Zeynep'in söylemesini engeller. Hastanın ölmesini engellemek istemektedir.

Kadın hasta karaciğeri aldıktan sonra tetkikler devam eder. Bir sürü şeyden sonra kadına hediye edilen köpeğin veba hastalığı bulaştırdığı her şeyin bu yüzden olduğu anlaşılır. Gereken tedaviler yapıldıktan sonra her şey yoluna girer. Hasta kurtulur.

İkinci hasta ile Ateş; ganyan bayiinde iddia oynarken karşılaşır. Ardından bayılıp epilepsi nöbeti geçirir. Ateş kadını hastaneye getirtip gönüllü olarak hastayı alır. Kadına yapılan bir sürü testten sonra özellikle hastalanmak, hastaneye yatmak ve ilgi görmek için ilaç aldığı anlaşılır. Ateş bunun yanında başka hastalığı olduğunu ileri sürer. İpek ve Zeynep öyle düşünmemektedir. Ateş yine bir dolap çevirir ve taburcu edilen kadının kriz geçirmesini ve hastaneye geri dönmesini sağlar

Kanal D de yayınlanan Hekimoğlu'nda hasta kadına lösemi teşhisi koyarlar. Tam tedaviye başladıkları sırada Ateş kadının enfeksiyonunun olduğunu ortaya çıkarır. Kadının hasta olmak için aldığı ilaçlar yüzünden enfeksiyonu baskılanmıştır. 

Ateş evinde kalan Orhan'la anlaşamamakta, huzursuzlanmaktadır. Zeynep ise Mehmet Ali'nin kendi fikrini çalıp yazdığı makaleye kızgındır ve etrafına kök söktürmektedir. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam