reklam

Mucize Doktor 40. bölüm özet. Ali yeni komşusu Ezo ile tanışıyor


Fox tv de yayınlanan Mucize Doktor dizisinde yeni bir dönem başlamıştır. Ali ve Nazlı'yla Ferman ve Beliz ayrılmış; Ferda ise Tanju tarafında yeni cerrahi şefi yapılmıştı. Ali eski evinden ayrılmıştı.  Yeni bir başlangıç için kendisine yeni bir ev bakar. Bütçesine göre en doğru evi kiraladıktan sonra üst katında oturan Ezo isimli kızla tanışır. Kız Ali'ye göre çok rahat bir tiptir.

Hastanede Nazlı çok üzgünken Ali hiç bir şey olmamış gibi davranır. Etrafındakiler buna şaşırırken Nazlı eski sevgilisinin üzülmediğine inanmak istemez. Açelya bölüm sonunda tüm arkadaşlar olarak buna inandıklarını söyleyince Ali'nin yeni evine gidip kendisini nasıl unuttuğunu, canının nasıl acımadığını sorar. İkisinin çekilmiş resimlerini yere atıp hesap sorar. Ali resimleri gördükten sonra canının acıdığını fark eder. Onları yakmaya başlar ama son yere düşen bir resme gelince ağlamaya başlar. Teras komşusu Ezo onun yanına gelip Ali'ye destek olur

Ferda hastanede bölüm şefliğini aldığı için Ferman tepkilidir. Onuna teklifi geri çevirmediği için küskündür ve her fırsatta kadının karşısına dikilir. Ferman Beliz'e gidip eşya ve Leyla konusunu konuşur. Haftada 3 gün kendisinde kalmasını istediğini söyler ama bölüm sonunda Beliz Ferman'a giderek Leyla'nın tam ebeveynliği için ona dava açacağının haberini verir.  

Hastaneye iki hasta gelmiştir. Bir tanesi bağışıklık sistemi olmayan herkesten ayrı steril bir çadırda yaşayan genç bir kızdır. Akciğeriyle ilgili bir sorun için gelmiştir. Ameliyatı yine kız çadırın içindeyken yapmaları gerekir ama ameliyatı büyütmeleri gerekir. Daha sonra kızı tam olarak kurtarmak için Ali'nin gen tedavisi fikrini Ferda'nın isteği; hastanın da onayıyla yaparlar ve başarılı da olurlar. Kız artık bağışıklığını kazanacaktır

İkinci hasta Tanju'nun estetik bağımlısı; sosyal medya fenomeni eski bir hastasıdır. Kimse ona.kez dudak şişirme operasyonu yapmayınca internetten aldığı maddeleri kendisi enjekte etmiş; sonuç felaket olmuştur. Yabancı maddeyi alıp, enfeksiyonu kurutmaya çalışırlar ama oluşan bir riskle ameliyatı hemen apar topar bitirmek zorunda kalırlar. Kadın yüzünün halini görünce olay çıkarır. 

Fenomenin yüzünü tekrar düzeltmek için şişlerin inip enfeksiyonun geçmesini beklerler. Yanağından doku alıp dudak yapmayı başarırlar ama yüzünün sol tarafındaki sinirler çalışmaz. Ameliyatı yapan Ferda ne yapacağını bilemeyince Ali'yi diğer ameliyathanede olmasına rağmen yanına çağırtıp çözüm yolu bulmasını ister. Ali bulduğu çözümle olayı en az hasarla halleder. Hasta oldukça iyi halde güle oynaya taburcu olur.

Tanju hoca Ferda'yı Ali'den yardım aldığı için tebrik eder. Ferman'a "İyi ki Ferda'yı şef yapmışım" der. O sırada hastaneden tazminat koparma planı yapan fenomen kız tedavi resimlerini tersten yayınlar. Sanki Berhayat hastanesi ve Tanju yüzünü o hale sokmuş gibi paylaşımlar yapıp sosyal medyada hastane ve doktor aleyhinde linç girişimi başlatır. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam