reklam

Mucize Doktor 42. bölüm özet. Nazlı komşu Ezo ile karşılaşıyor


Ezo güne çok enerjik başlar. Bütün gece çalışıp yeni tasarımlar yapmıştır. Kendisini arayan patronuna yolda olduğunu ve çok iyi çizimlerinin olduğunu söyler ama birden bire hastalanıp yatağına girip yatar. Ali komşusu için endişelidir. Patronu işe gelmediği ve kapıyı açmadığı için kızı kovar. Ali kapıcıdan kıza gelen icra tebligatlarını görür. 

Tanju tazminatı ödemek istemeyip yırtıp atar. Mahkemeye gitmek taraftarıdır. Ali'yle kışkırttığı Ferman'ın hırslanmasından çok memnundur. Ayrıca ameliyathanelere kamera koydurup internetten yayın yapma kararı alır ve hemen yürürlüğe koyar

Mehmet isminde bir arama kurtarmacının kalbinde kist vardır. Ameliyat olacağı yer çok zor bir yerdedir. Ferman bu kez Ali'yi istemez; Nazlı ve Doruk'u alır. Ferda ise Demir ve Ali'yle beraber Öykü isminde daha önce teşhis konamamış bir hasta gelir. Hasta kızı doğduktan sonra denge kaybı baş ağrısı yaşamaktadır. 17 tane doktora gitmiş nesi olduğu bulunamamıştır. Kocası da bu yüzden karısını hastalık hastası olarak görüp tavırlı davranmaktadır. 

Mehmet ismindeki hasta köpek eğitmeni çok tatlı ve iyi birisidir. Gölcük depremi sırasında bütün ailesini kaybetmiş; bir köpek sayesinde hayatı kurtulmuştur. Evinde köpekleri varmış, hasta onları merak edince Nazlı adresi alıp köpekleri alıp getirir. Tümörün bulunduğu yer çok ters bir yerdedir

Ali hastanın nesi olduğunu bulduğunu zanneder ve Demir'in karşı çıkmasına rağmen bir şey denerler ama sorun o değildir. Ferman da Nazlı'nın dediği şekilde ameliyata başlar ama yarıda bırakmak zorunda kalır. Sonunda Ali de Ferman da ilk defa denene bir prosedür icat ederler. İkisi de kameralar tarafından çekilip yayınlanan ameliyatları başarıyla gerçekleştirirler. 

Demir sürekli görmezden gelindiği için sinirlenmeye başlar. Ferda hocasına tepki gösterir. Size nasıl farklı davranılıyorsa siz de bana öyle davranıyorsunuz der. O da Tanju'ya gidip kendisini neden cerrahi şefi yaptığını sorar. Seni yönetmesi daha kolay cevabını alınca üzülür. Babası Adil hoca da o sırada kendi kendisine yürüyebilir konuma gelmiştir. Bu yüzden hastaneyi bırakıp gitmeye karar verir. 

Nazlı köpek eğitmeni olan genç adama yakın davranınca hasta ondan etkilenir. Doruk bunu fark edip sürekli Nazlı'ya laf sokar. Taburcu olacağı sırada Mehmet Nazlı'ya buluşmayı teklif eder. Nazlı olamayacağını çünkü eski sevgilisine hala aşık olduğunu söyler. Hasta da ona bunu o kişiye söylemesi gerektiğini söyler. Nazlı da o gazla soluğu Ali'nin yeni evinde alır. Ancak içeride kendisine iş görüşmesi için yeni kreasyon hazırlamış ve Ali'ye defile yapmak isteyen çok neşeli haliyle Ezo vardır.  

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam