reklam

Mucize Doktor 43. bölüm özet. Uçakta mucizeler yaratıyorlar


Tanju hocanın o gün mahkemesi vardır. Son derece gergindir. Üzerine bir de Ferda işe gelmemiş; telefonuna da ulaşılamamaktadır. Ferman ve Nazlı'yı yurt dışına gönderip bir ödül almalarını ister. Onlara haber vermeden Ali'yi de rakip gibi oraya gönderir. O gün Ezo'yu arayan annesi onu kontrol için birini yollamaktan bahsedince kız ani bir kararla bavulunu toplayıp milleri yanmasın diye yurt dışına bilet alır. Ali, Ferman, Nazlı ve Ezo aynı uçağa binerler. 

Uçak havalandıktan hemen sonra iki kişide kusma, ateş, terleme gibi belirtiler görürler. Ardından hasta sayısı artar. Onları ön taraftaki bölüme yerleştirirler. Hastalardan birisi ikinci pilottur. Yolcuların arasında doktorunun uçağa binmemesini söylediği ama babasıyla barışmayı isteyen hamile bir kadın da vardır. Tirbülanslar, fırtınalar, salgın, hamile kadın gibi olayların üzerine bir adam kemerini bağlamadığı için kafasını çarpıp fenalaşır. 

Uçaktaki yolculardan ilaç toplayıp lazım olanlara verirler. Hamile kadına Ferman; sezeryan yapmak zorunda kalır. Ali kanamayı azaltmak için kurşun kalem ve şarj aletinden lehim aleti yapar. Ali beyin kanaması olan adamın kafasına şırınga batırıp Ezo ile kanı boşaltır. İşlem yavaş ilerleyince pipet yardımıyla kanı bardağa boşaltır. Pilot da hastalanınca kadını iyileştirmek için midesini yıkamaları için yine bir düzenek yaparlar. Biraz düzelen kadın hostun yardımıyla uçağı indirir. 

Nazlı Ezo'yu Ali'nin evinde gördüğü andan itibaren kız ve eski sevgilisi arasında bir şeyler olacağını hisseder. Ezo'nun tüm konuşma isteklerini tersler. Ezo Ali'ye "Bipolar" olduğunu itiraf eder. Kız bölüm başında neşeliyken sonunda depresif kişiliğe geçer. Ali hava alanında uçağı beklerken kızın yanında kalır. Nazlı onları uzaktan izler

Hastanede Ferda, Tanju da olmayınca acil Demir ve Doruk'a kalır. Sakin giden nöbetleri; bacağına demir saplanmış bir adamın gelmesiyle heyecanlanır. Demiri kesip mr çekip birbirleriyle paslaşarak geçinip giderlerken sıkıştıklarında Adil hocayı görüntülü arayıp emirleri alıp müdahale ardından ameliyat yaparlar. Tanju onlara kızmayıp "aferin" der. Başarılarıyla övünmek isterken internete düşen diğerlerinin yaptıklarıyla bu hevesleri kursaklarında kalır

Ferda; babasına bir not bırakıp gitmiştir. Tanju mahkemeyi kaybetmiştir.Öncesinde anlaşma yapmadığı için şu an ödemeleri gereken para çok yüksektir. Eleman çıkarmaları gerekecektir. Ferman'ın sezeryan yaptığı kadınla Demir ve Doruk'un kurtardığı adam baba kız çıkar. Ölüm tehlikeleri atlatan ikili anlaşmazlıklarını bırakıp barışırlar. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam