reklam

Sen Çal Kapımı 23. bölüm özet. Eda'nın babaannesi şirketin yeni ortağı


Eda Serkan'a film seyretmek ve mısır yemek için gider ve orada Balca'yı görür. Kızlarla konuşur, kendi gözlemlerinden de çıkarımı kadının Serkan'a ilgisi olduğu yönündedir. Tüm klasik taktikleri uygulamaktadır. Küpesini evde kanepede düşürmek, topuk kırmak gibi. Balca sürekli ilgiyi üzerinde tutmak için elinden geleni yapmaktadır

Eda Serkan'ın dilek hakkını canı istediği bir zaman yürürlüğe koymak için dondurur. Ardından Balca'nın ona ilgisi var mı yok mu diye iddiaya girerler. Serkan yok olduğunu kanıtlarsa Eda'yı Paris'e götürmek ister. Eda nasıl olsa kendisi kazanacak diye kabul eder. 

Melo Balca'nın bir öğlen ortadan kaybolduğunu görünce olayın üzerine gider. Kadının öğlen arada kahve içmek için arkadaşına gittiğini öğrenir. Tüm gece sosyal medyasını araştırıp Fifi ile Balca'nın sürekli paylaşım yaptığı bir yeri bulur. Suzi ismindeki arkadaşını bulurlar. Kapı açılır, Suzi Fifi'yi yeni gelecek biri zannedip içeri alır ve kadının ilişki tavsiyeleri veren biri olduğunu anlarlar. Fifi oradayken Balca Suzi'yi arayıp konuşur. Fifi duyar ama ne konuştuklarını anlamlandıramaz

Balca Melo'nun kendisini takip ettiğini fark edince Suzi ile plan yapıp hedef şaşırtır. Bir küs bir barışık olduğu bir aşkı varmış gibi davranır. Suzi de Melo'ya anlatırken şirkete de çiçek gönderip Eda'nın çiçeği görmesini sağlar. Balca da kendi ağzından bunu söyleyince Eda bahsi kaybettiğini düşünür.  

Ayfer halanın ertesi gün doğum günüdür. Konuşmadığı annesi hediye şeker yollar ama bu kadını daha da sinirlendirmekten başka işe yaramaz. Şef ona teşekkür için profesyonel bir bıçak gönderir. 

Engin Pırıl'dan evlenme olayını hızlandırmalarını işe ailelerin de dahil olmasını istediğini söyler. Pırıl mümkün olduğunca küçük bir nikahla halletmek ister ama olamayacağını anlayınca babasıyla konuşacağını söyler. Yalnız kızın buluştuğu adam bir sürü koruması olan biridir. 

Suzi Balca'ya Serkan'ın Eda'ya olan güvenini yıkması gerektiğini söyler. Şirket için çok önemli bir ihaledeki peyzaj ortakları ihaleden çekilmeye karar verir. Acilen bir şirket bulmaları gerekir. Şirket bulma işini Eda üstlenir. Diğerleri de farklı şeyler yapar. Serkan'ın evinde gece çalışırlar. 

Ferit Eda'nın tercih ettiği şirketi araştırtıp dosya hazırlatır. Balca Eda görmeden dosyadan şirkete dava açılmış olduğunu yazan kağıdı çalar. Eda da şirketin durumunu iyi zanneder. Serkan dosyaya bakmak ister ama Eda kendisine güvenmesi gerektiğini söyleyip dosyayı göstermez. İhaleye başvururlar. Balca gece dosyaya çıkardığı evrağı çaktırmadan geri koyar ki olay Eda'nın dikkatsizliği gibi görünsün

İhaleye giden Ferit güzel haberle gelir. İhaleyi almışlardır. Çünkü Eda kendisine gelen dosyayla yetinmeyip başka yerlerden de araştırıp açılan davayı görmüş başka şirketle ihale ortaklığı yapmışlardır. Balca'nın planı suya düşer. Şirketin yeni ortağının erkek olduğunu zannederlerken içeri bir kadın girer. Kadını gören Eda şaşkın kalakalır. "Babaanne" diyebilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam