reklam

Arıza 17. bölüm özet. Halide Burak'ın elinde; Fuat ölüm döşeğinde

 


Ali Rıza ve Haşmet eve gelir. Fuat'ın elinden kaçtığını üstelik Şehmuz'u da öldürdüğünü öğrenir. Halide ortada yoktur. Aramalara cevap vermemektedir. Klinikte, teyzesinde de yoktur. Her yana baktırırlar. Ali Rıza Muzafferden Halide'nin telefon sinyalini bulmasını ister. Otoparka bıraktığı arabasındaki telefonu bulur. Güvenlik kamerasından onun Burak'la buluştuğunu görürler. Burak aramalarını açmayıp Haşmet'e kızın kolyesini gönderir. 

Mithat da Haşmet de; Fuat'ın restoranda Şehmuz'u öldürdüğünü öğrenir. Sıranın kendisine gelebileceği ihtimaline karşın savaşmadan ölmemeye kararlıdır. Fuat'ın vurulduğu, Halide'nin vurduğunu herkesten saklamaya karar verirler. 

Burak kendi eliyle getirdiği Halide'nin babasını vurması yüzünden kendisini suçlamaktadır. Ali Rıza canı sıkkın evine gittiğinde gevşek gevşek konuşan eniştesiyle yüzleşir. Kara Hasan da Fatih'in kulağını enişte mevzuyla ilgili çeker. 

Ali Rıza Füsun'a gidip Halide'nin durumuyla ilgili sorular sorar. Kadın bir şey söylemez. Evden çıktıktan sonra Ali Rıza ve Ferit yerleştirdikleri cihazla Füsun'un telefonunu dinler. Halide'nin Fuat'a 4 kurşun sıktığını ve adamın ölüm döşeğinde olduğunu öğrenip aleme bunu yayarlar. 

Haşmet uçağa binip pek de güvenmediği İhtiyar'la konuşmaya gider. Sabri kendilerine bağlı adamlarla buluşup durumu anlatırken içeri girip mekanı tararlar. Ali Rıza'nın bulunduğu durakta bir yolcunun taksiye koyduğu bomba patlatılır. Ramço ve Fatih'in durumu ağırdır.  Fatih araçta olduğu için ilk önce ölür. Hastanede herkes perişandır. Ali Rıza intikam yeminleri eder.

Burak Galip ile konuşup savaşın başladığını ailenin başına kendisinin geçtiğini söyler. Mithat'ı da arayıp benzer şeyler söyler. Mithat toplantıya gidecekken vazgeçer. Arabaya Derya gizlenmiştir. Fiko ve adamları arabayı tarar; Derya saklı olduğu için kurtulur. Burak Melek'e elindeki ses kaydını sildirdiğini söyleyince Derya'nın yaptığını ailesi anlar

Fuat kendisine gelince Burak'a ilk emri Halide'yi öldürmesini söyler. Burak; kadını kurtarmak için evlenmelerini önerir ama Halide tabi ki kabul etmez. Fuat Rıfkı'ya Burak'ın yanında durmasını eğer Halide'yi öldüremezse onun öldürmesini ister

Mithat; kızına Burak'la anlaşacağını söyler. Tek şartı Galip'le konuşmaktır. Burak kabul eder. Galip'le konuşup anlaşmış gibi yapan Mithat Galip'i ve adamlarını öldürüp resmini Fuat'a yollar. Gelen bir doktor Fuat'a "İhtiyar'ın selamı var. Halide'ye zarar vermeyeceksin. Geri getireceksin" der. Fuat oğlunu ve Rıfkı'yı arar ama ulaşamaz. 

Burak Halide'yi annesi ve abilerinin öldürüldüğü yere götürür. İnfaz edecek gibi yapar ama etmez. Onun yerine Ali Rıza'nın takas isteğini kabul eder. Ali Rıza gelir; Halide gider. Ali Rıza artık Burak'ın elindedir. Ancak Arıza'nın da bir planı vardır. Kendisini aldığı, öldüreceği için keyfi yerinde olan Burak'a Burak'a abisinin elinde olduğunu söylerYorum Gönder

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam