reklam

Son Yaz 3. bölüm özet. Akgün; savcı Selim'e ihanet edecek mi?


Yağmur yurt dışına kaçmak isteyen Akgün'ü kaçakçılarla buluşacağı yere götürmek için tekne bulmaya çalışırlar. Buldukları tekneyi kullanan Yağmur'la adamları beklerken Soner de adamlarıyla oraya doğru gelmektedir. Derken bir tekne hızla üzerlerine gelir. Çarpacak diye korktukları tekneden Selim Kara çıkar ve ters ters bakarak onları alıp karaya çıkarır. İndiği gibi Akgün'e vurmaya başlar. Yağmur babasıyla Akgün'ün arasına girip kendi isteğiyle gittiğine zorlukla ikna eder

Selim kızını eve bırakırken Akgün'ü İstanbul'a emniyete götürür. Emniyette üzerine suç attığı Akgün'e başka bir savcıyla hazırladığı anlaşmayı imzalatır. 3 Ay süreyle evde gözetim altında tutulacaktır. Bunu kabul etmesi için evinde silah bulundurduğu yalanını ortaya atmıştır. Akgün çok kızar, gücenir. Selim'e söylediği laflar etkili olur. Selim; Akgün'ün babasıyla durumu konuşur. Adam oğluna annesinin ona yazdığı mektubu vermesini ister. Savcının babasının da suçlu olduğunu öğreniriz. 

Mektubun bir kısmında savcıdan bahsedilmektedir Selim mektubu okur. Ardından o kısmı çıkarıp Akgün'e verir. Genç adama onunla kalabileceğini ama bacağına elektronik kelepçeyle evde kalacağını söyler. Akgün kabul eder. Selim; Akgün ile eve geldiğinde İzmir'deki oğlunun ona geldiğini görür. Canan da oğlu ortada olmadığı için çok endişelidir. Selim hemen ona haber verip İzmir'e geri döner

Ancak oğlu yine de onunla kalmak isteyince yan evde babasıyla ve Akgün'le kalmasına izin verirler. Ertesi gün Akgün'e elektronik kelepçe takarlar. Sitede gezebilir ancak dışarı çıktığında savcıya haber gidecektir. 

Akgün ve Yağmur sitede dolaşırken Kaan kıskançlık yapar. Akgün çocuğun boğazını sıkıp üzerine gelince Kaan bulduğu kül tablasıyla Akgün'ün kafasını yarar. Canan onu sağlık ocağına götürür. Kaan ise kıskançlığına ve önemsenmemeye dayanamayıp Yağmur'a ayrıldıklarını söyler. Bu arada Yağmur tekneyle kaçarlarken babasına onları ispiyonlayan kişinin Kaan olduğunu öğrenir.  

Savcı'yı Akgün'ün babası arar ve rakibinin kasası olan kişinin Türkiye'ye döndüğü ve Çeşme de sevgilisinde kaldığını haber verir. Oğlunu yelken okuluna bırakacakken operasyon olacağını duyunca çocuk da onunla gelmek ister. Israrına dayanamayıp götürür. Ardından emniyete de giderler. Yakalanan adamı sorgularken çocuk babasını duyar ve tavırları kafasında soru işareti bırakır

Emniyetteyken savcı Fatih isminde eskiden tanıdığı bir avukat arkadaşıyla karşılaşır. Fatih'e bu mafya kasası adamın avukatlığını yapmamasını salık verir. Akşam ailesiyle baldızının restoranında toplanmışken Fatih'in de oradan geçtiğini ailesinin adamı görünce yemeğe çağırdığını görür. Üstelik Fatih'in 2 yıldır sürekli çocuklarıyla ve karısıyla yakın olduğunu anlar. Karısına çeviri yaptırmaktaymış. Savcı Selim bu durumdan rahatsız olur

Akgün kaçakçılarla buluşmasını savcıya söyleyenin mekan sahibi arkadaşı olduğunu düşünür. Çeşme'ye gelir gelmez hemen bir telefon bulup arkadaşını arar. Ancak çocuğun yanında Soner ve adamları vardır. Genç adamı kışkırtmak için ters ters konuşmasını hatta annesinin adını ağzına almasını sağlarlar. Akgün'ü sitenin önünde beklemiş ulaşamayınca onun kızıp mekana gelmesini sağlamak için yapmışlardır bunu. 

Akgün oraya gitmek için bir kaç kez niyetlenir. Oyunlar çevirir. Ancak Yağmur Akgün'e annesinin mektubunu okuması sonra hareket etmesini söyleyip ikna eder. Akgün mektubu okuyunca arkadaşını arayıp gelmeyeceğini söyleyip şiirsel laflar eder. Bu Soner'i kızdırır ve bu kez onlar Akgün'e ulaşmak için tekneyle sitenin sahiline gidip çocuğu alırlar. Terk edilmiş bir binaya götürürler. 

Soner Akgün'ü denize atacağını söylerken babası arar ve Akgün'den oğlu Soner'in yaptığı bu hareketten haberi olmadığını söyleyip özür diler ve ona bir teklifte bulunur. Ona babası gibi olmadığını bildiğini savcıya yakın durup ondan haber getirmesini isterler. Bu sırada kelepçeyi kontrol eden merkez savcıyı arayıp Akgün'ün siteden çıktığını ve bulunduğu koordinatları verirler. O da oraya doğru harekete geçer. 

 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar

reklam
reklam
reklam
reklam